incelen iletisim +90 312 231 01 88

Ankara Web Tasarım >> İncelen Bilişim Hizmetleri

Plastik Kartlar
Plastik Kartlar

Plastik Kartlar günlük yaşantımızın birer parçası olmuşlardır. Alış-veriş yaparken, para çekip-yatırırken, otobüslere, metrolara binerken, güvenlikli işyerlerine girerken v.b. birçok alanda kullandığımız kimi güvenlik özellikli kimi pratik özellikli plastik kartlar hepimizin cüzdanında çok sayıda yer almaktadır.

Plastik kartlar önemine ve kullanım alanına göre çeşitli şekillerde üretilebilirler.

1) Barkodlu Kartlar: Plastik kartın üzerine Ürünlerin üzerinde bulunan EAN-13 ( çizgili barkod ), ilaç sektöründe kullanılan Kare Kod ve QR kodların Plastik Kart üzerine basılması ile oluşturulur. Barkod Okuyucu sistemlere okutularak çalışırlar. Maliyeti düşüktür ancak güvenilir değildir kopyalanması kolaydır. Örnek olarak, alış-veriş merkezlerinde sadakat uygulaması olarak karşımıza çıkar.

2) Manyetik Kartlar: Plastik Kartların arka yüzeyinde bulunan 1,5 cm eninde karta adını veren manyetik şeritten imal edilir. Şeridin içerisinde track adı verilen 3 tane hat bulunur. Bu hatlara gerekli veriler yazılır. İyi bir algoritma ile şifrelenirse kartın kopyalanması imkânsızlaşır. Bu kartlara örnek olarak banka ATM kartları gösterilebilir.  

3) Akıllı Kartlar (Smart Kart): Akıllı Kart, RFİD ( Radyo Frekansı İle Tanımlama ) teknolojisi ile üretilmiş içerisinde mikroçip ve buna bağlı antenden oluşmaktadır. Daha fazla bilgi için Akıllı Kart Nedir? İsimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sipariş Sistemi - Plastik Kartlar


Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Telefon Numaranız :
Sipariş Tarihi :
Güvenlik Kontrolü
CAPTCHA Image :
Bilgilendirme ve Adres Bilgileri
incelen.com facebook
incelen.com twitter
incelen.com google+
incelen.com FourSquare
incelen.com Firma Kataloğu